PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 25.09.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Soutěž ve zpěvu lidových písní ROKYCANY 2020

Začátek akce: 21.03.2020 (So)
Předpokládaný konec: 21.03.2020 (So)
Druh akce: Folklor
Místo konání: Rokycany: Sluníčko, dětský taneční soubor
Soutěž ve zpěvu lidových písní V sobotu 21. března 2020 proběhne v Rokycanech v prostorách základní umělecké školy 29. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní. Soutěž je zároveň regionální postupovou přehlídkou Plzeňského kraje do zemského a národního finále soutěže Český zpěváček – Děti a píseň (Jablonec nad Nisou 23.5., Brno září 2020).

Přihlásit se mohou děti se vztahem ke zpěvu a k lidovým písním. Do porot v jednotlivých kategoriích zasednou zkušení muzikanti a zpěváci.

Všechny děti přednesou povinnou píseň a capella předepsanou v jednotlivých kategoriích a jednu lidovou píseň dle vlastního výběru s doprovodem hudebního nástroje nebo kapely.

Propozice soutěže a povinné písničky jsou k dispozici v rokycanském domě dětí a mládeže, v základní umělecké škole nebo v dalších informacích níže:
http://www.rokyti.cz/aktuality/pisen2020/

Na již tradičním koncertu vítězů se od 16 hodin v sále ZUŠ vedle oceněných dětí představí i členové poroty spolu s muzikami souboru Rokytka.
Akci pořádá Klub tanečních souborů Rokytka Rokycany ve spolupráci ze Základní uměleckou školou Rokycany, s podporou Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje a města Rokycany.

I:
Jana Frühaufová
mobil: +420 732 919 244
e-mail: jana.fruhaufova@post.cz
web: www.rokyti.cz
337 01 RokycanyVážení přátelé, zveme Vás na 29. ročník Soutěže ve zpěvu lidových písní „ROKYCANY 2020“,který se koná v sobotu 21. března 2020 v prostorách Základní umělecké školy v Rokycanech. Soutěž je zároveň regionální postupovou přehlídkou Plzeňského kraje do zemského a národního finále soutěže Zpěváček –Děti a píseň (Jablonec nad Nisou 23.5., Brno září 2020).
Poslání soutěžePodpořit vztah dětí a mladých lidí k české lidové písni a umožnit jim setkání a porovnání s našimi předními lidovými zpěváky, muzikanty a soubory.
Podmínky soutěže
Každý účastník si připraví: jednu libovolnou lidovou píseň bez doprovodu nebo s doprovodem hudebního nástroje, skupiny nástrojů, či lidové muziky. Jednu povinnou píseň bez doprovodu (!) předepsanou dle věkové kategorie vakékoliv vhodné tónině
Soutěžit se bude v těchto kategoriích:
1. kat. narození v roce 2012 a později
2. kat. narození v letech 2010 až 2011
3. kat. narození v letech 2007 až 2009
4. kat. narození v roce 2006 a dříve
Soutěžící oznámí svoji účast přihláškou, kterou zašlou poštou či emailem nejpozději do 13.března 2020 na adresu: Klub tanečních souborů Rokytka DDM, Čechova 1155/II 337 01 Rokycany,
email: rokytkarokycany@seznam.cz
Organizace a průběh soutěže
Vyhlašovatelem a organizátorem je Klub tanečních souborů Rokytka, z.s., ve spolupráci se Základní uměleckou školou Rokycany, s podporou Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje a Města Rokycany. Soutěž proběhne v prostorách Základní umělecké školy v Rokycanech (budova naproti nádraží ČD). Při vlastní soutěži z prostorových důvodů upřednostňujeme jeden oprovod každého soutěžícího (učitel, rodič). Další diváky rádi přivítáme na podvečerním koncertu vítězů a jejich hostů od 16 hodin ve velkém sále ZUŠ. Děkujeme Vám za pochopení.
Předpokládaný časový rozvrh 12.00 -13.00 hodin zápis soutěžících, 13.00 -15.00 hodin vlastní soutěž, 16.00 -17.30 hodin koncert vítězů a hostů. Koncert vítězů a jejich hostů se uskuteční od 16 hodin v sále ZUŠ v Rokycanech. Všichni soutěžící společně přednesou povinnou píseň podle kategorií. Účast všech zpěváků je žádoucí a rodičů a přátel vítaná. V soutěži se hodnotí vhodný výběr písní, odpovídající věku a technickým možnostem soutěžícího, provedení a přirozenost projevu, při postupu soutěžících do zemského a národního kola je kladen důraz na stylovou interpretaci lidové písně z plzeňského regionu.
Všichni účastníci soutěže obdrží pamětní list. Na návrh odborných porot budou navíc uděleny diplomy a věcné ceny. Podle doporučení kolegia poroty budou za Plzeňský kraj delegováni finalisté do zemské soutěžní přehlídky, která proběhne 23.května 2020 v Jablonci nad Nisou. Postoupit mohou zpěváci narození v letech 2005–2010. Termín výběrového galakoncertu soutěže Zpěváček –Děti a píseň ve Strážnicije 27.června, národní přehlídka nejlepších zpěváků se bude konat v září v Brně.

Informace
Jana Frühaufová, tel.: 732919 244, email: jana.fruhaufova@post.cz(organizace soutěže)
Zdeněk Vejvoda, tel.: 604862090, email: vejvoda.z@tiscali.cz(dramaturgie soutěže a koncertu)
Základní informace: Sluníčko, dětský taneční soubor
Další informace:http://www.rokyti.cz/aktuality/pisen2020/
Autor:Hana Wernerová (Folklorní sdružení ČR)
e-mail: wernerova@fos.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:26.01.2020 v 18:13 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA